KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13062173
*
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:46:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 18:26:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 18:26:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45